Průzkum - investice do bydlení a domácí mazlíci


Až 90 % majitelů domácích zvířat by při pořizování nového bydlení zohlednilo potřeby svých mazlíčků. Vyplývá to z průzkumu GE Money Bank. Více než tři čtvrtiny dotázaných by přitom investovaly více peněz, jen aby se jejich zvířecím přátelům bydlelo lépe. Průzkum také ukázal, že pokud jde o bydlení, muži mají pro potřeby svých zvířat pochopení častěji než ženy.

 

Ukazuje se, že domácí mazlíčci hrají při rozhodování o kvalitě bydlení velkou roli,“ říká Eva Balšánová, manažerka hypotečních úvěrů GE Money Bank. „Lidé je rádi hýčkají, protože jim pomáhají lépe snášet hektické tempo moderního života a často také chránit jejich domovy a majetek. Není proto divu, že chtějí, aby se jejich zvířata doma cítila co nejlépe,“ komentuje výsledky průzkumu Eva Balšánová.

 

Pokud by si lidé s domácími zvířaty pořizovali nové bydlení či prováděli velkou rekonstrukci stávajícího bytu či domu, 76 % z nich by investovalo více peněz, jen aby lépe vyhověli svému mazlíčkovi. Vstřícnější by přitom byli častěji muži (82 %) než ženy (70 %). Polovina dotázaných by investovala až 10 tisíc Kč (49,2 % mužů a 51,3 žen), téměř 40 % lidí částku mezi 10 a 50 tisíc Kč (43,4 % mužů a 35,9 % žen). K větším investicím do domácích mazlíčků jsou naopak připraveny nejčastěji ženy. Částku v rozmezí 51 až 100 tisíc Kč by obětovalo 4,9 % mužů a 9,4 % žen a více než 100 tisíc Kč do bydlení by kvůli domácímu mazlíčkovi vložilo 2,5 % mužů a 3,4 % žen. Tři čtvrtiny lidí by potom při zařizování nového bydlení kvůli mazlíčkovi pořídily případně i větší zahradu.

 

Třetina lidí pak přiznala, že v minulosti měli kvůli svému domácímu mazlíčkovi omezený výběr bydlení. Téměř polovina dotázaných si dokonce někdy v životě nemohla kvůli svému tehdejšímu bydlení pořídit zvíře, které by chtěla - ať už například kvůli malému bytu či chybějící zahradě. Vyplývá to z výzkumu, který v říjnu 2013 provedla GE Money Bank na vzorku 315 majitelů domácích zvířat.

 

O tom, že soužití s domácími zvířaty je pro Čechy stále důležitější součástí jejich životního stylu, svědčí i to, české domácnosti jsou v počtu chovaných mazlíčků na prvním místě v Evropě. Nejčastěji se jedná o psy a kočky.

 

 


Vanda Ročková
Aktualizováno: 28.10.2013 15:38:14
Napsáno: 28.10.2013 15:37:44

Forum.

30.11.2013

Charli

No samozřejmě... pro miláčky všechno :-) :-)

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz