Tip na výlet se psem: Zámek Žďár nad Sázavou


Se psem na zámek? Proč ne! Na zámku ve Žďáru nad Sázavu jste vítáni i se svým čtyřnohým mazlíčkem. S výjimkou baziliky zde pejsci mohou kamkoliv, jak do muzea, tak na prohlídku zámku. I ubytování je zda nabízeno s pejskem. V okolí je nádherná příroda, kam se můžete vydat na nejrůznější výlety.

Areál zámku, bývalého cisterciáckého kláštera ze 13. století, prošel do dnešních dob velkými přeměnami. Co se nezměnilo, je původní ekonomická funkce středověkého kláštera. Zámek se tak řadí ke světovým unikátům. Přilehlá zámecká panství (lesy a rybníky) totiž dodnes spravují nynější majitelé zámku, rodina Kinských. Nad zámkem se rozkládá Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře (památka UNESCO). Na zámku je otevřeno po celý rok, navštívit zde můžete unikátní Muzeum nové generace, stálou výstavu barokního malířství a sochařství Umění baroka ze sbírek Národní galerie v Praze, komentovanou prohlídku areálu zámku Po stopách Santiniho nebo jednu z celé řady kulturních akcí. Zdejší muzeum není jen muzeum, je to klíč k pochopení celého areálu bývalého kláštera (dnešního zámku ve Žďáru nad Sázavou), ale také období baroka. Muzeum nové generace bylo nedávno zařazeno k nejlepším muzeím ve střední Evropě. Na podzim roku 2016 totiž získalo mezinárodní ocenění ŽIVA v kategorii kreativita.

 

Více na www.zamekzdar.cz

 


Vanda Ročková
Aktualizováno: 11.8.2017 14:13:31
Napsáno: 11.8.2017 14:13:02

Forum.

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz