Ve zkratce: Vybrat určité plemeno, nebo raději voříška?


Přemýšlíte, jestli dát přednost čistokrevnému psovi, nebo raději adoptovat voříška z útulku?

 

Záleží především na vašem vkusu a možnostech. Berte v úvahu váš životní styl, představy, co a jak chce se psem podnikat, váš věk a zdravotní stav, předchozí zkušenosti se psy, finanční, bytové a rodinné možnosti. Pokud hledáte psa s jedinečným vzhledem, tělesnou stavbou a povahou, a nezáleží vám na přesné velikosti nebo specifickém využití, vyberte si voříška. A to nejlépe v útulku. Když adoptujete psa z útulku, uděláte dobrý skutek a získáte oddaného kamaráda. Voříšci jsou navíc méně náchylní k dědičným chorobám, které souvisí s šlechtěním geneticky příbuzných psů.
Preferujte-li určitý typ psa, máte jasnou představu o jeho vzhledu, povaze a temperamentu, velikosti v dospělosti, jeho aktivitě, udržování a životním prostoru, pro nějž je ideální, pak si sežeňte informace o různých plemenech. A hledejte toho pravého psa pro vás. Ptejte se více chovatelů a majitelů a nespoléhejte jen na informace z psího atlasu. Nenechte se zlákat pouze vzhledem, ale vždy zvažte i povahu a nároky psa. Některé plemena jsou náchylnější k různým chorobám. Riziko, že váš čistokrevný pes bude trpět nemocí, k níž má jeho plemeno dědičné předpoklady, lze snížit. Kupte si štěně s průkazem původu od dobrého chovatele, který může prokázat, že rodiče pečlivě vybíral nejen podle vzhledu, ale i s ohledem na jejich zdraví.

 

Více se dozvíte zde: https://muj-pes.cz/zivot-se-psem/papirove-stene-nebo-pes-z-utulku-1579.html

 

Foto: maxpixel.net


Vanda Ročková
Aktualizováno: 15.10.2018 16:43:56
Napsáno: 15.10.2018 16:43:16

Forum.

Ještě nikdo nediskutoval.
Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz