Zatoulaný pes může už za 2 měsíce patřit někomu jinému


Zaběhl se vám pes a nemůžete ho najít? Podle nového občanského zákoníku může váš mazlíček už za dva měsíce patřit někomu jinému.

 

Pokud nálezce najde neočipovaného psa a nepředá ho útulku, pak mu za dva měsíce může podle nového občanského zákoníku patřit. Samozřejmě v případě, že o něj má nálezce zájem a jeho původní majitel se nepřihlásil. Ovšem vždy platí pravidlo, že nález zatoulaného zvířete se musí hlásit na obecním úřadě v místě nálezu psa.

 

V útulku bude 4 měsíce

Pokud jste našli pejska a nechcete si ho nechat, odvezte do útulku obce, kde jste ho našli. V útulku si pak pes, který nemá čip a nemůže se tak dostat k původním majitelům, nějaký čas pobude. Jestliže se o psa ani po 4 měsících nikdo nepřihlásí, může být nabídnut novým majitelům.

 

Čipování pomáhá

U očipovaných psů je situace jednodušší. Obec totiž majitele očipovaného psa informuje. Nálezce se proto nemůže stát majitelem čipovaného psa. Nechat by si ho mohl jen v případě, že by se ho původní majiel zbavil (nálezce by ho například našel uvázaného v lese apod.). 


Vanda Ročková
Napsáno: 18.4.2015 14:26:46

Forum.

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz