Život se psem může děti ochránit před alergiemi a obezitou


Univerzita v Albertě uskutečnila výzkum, z něhož vyplynulo, že přítomnost psa v domácnosti může u dětí v raném dětství změnit střevní mikrobiom, což stimuluje jejich imunitu.

 

Potřebujete přesvědčit partnera, že pořídit si psa k malým dětem je dobrý nápad? Vysvětlete mu všechna pozitiva, která život s čtyřnohým mazlíčkem přináší. Kromě toho, že děti získají společníka na hraní, mohou psi zlepšit i jejich zdraví.

 

Nová studie z Univerzity v Albertě ukázala, že děti z rodin s domácími zvířaty (z nichž 70% byli psi) vykazovaly vyšší úrovně dvou typů mikrobů spojovaných s nižším rizikem rozvoje alergických onemocnění a obezity. Během experimentu se zkoumaly exkrementy kojenců. Množství dvou bakterií (Ruminococcus a Oscillospira) ve vzorcích se dvojnásobně zvýšilo, když měla rodina psa. Nejnovější poznatky od Anity Kozyrskyj (jedna z předních světových odbornic na mikroorganismy, které žijí v trávicím traktu lidí a zvířata) a jejího týmu dokazují, že u dětí, které vyrůstají se psem, se vyskytuje v nižší míře astma. Teorie říká, že když je dítě během raného dětství vystaveno ve větší míře nečistotám a bakteriím, které se vyskytují například v psí srsti a na tlapách, stimuluje se imunita. Vědecký tým navíc potvrdil, že i kontakt těhotné ženy se psem, pomáhá. Pes tak ovlivňuje střevní mikrobiom dítěte i nepřímo (od psa k matce na nenarozené dítě) během těhotenství i dále v prvních třech měsících života dítěte.

 

Foto: pixabay.com


Vanda Ročková
Aktualizováno: 12.5.2017 14:40:29
Napsáno: 12.5.2017 13:47:56

Forum.

Ještě nikdo nediskutoval.
Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz