Hledá se sibiřský husky


 

Dne 1.12.2009 mi z Kolovče na Domažlick utekl devítiletý pes sibiřský husky s PP, tetováním číslo: 8151 a čipem číslo: 968 000002302683, barvy plavé s modrýma očima. Má jizvu u pravého oka. Hledali jsme ho v okolí, vylepovali jsme plakáty s kontaktem, ale nikdo se neozval. Až 4.12.2009 jsme se dozvěděli, že pes byl nalezen již 2.12.2009 v okolí Černíkova cizí paní, která se na něj přijela podívat poté, co ji volali lidé na inzerát, protože také hledá svoji fenku sibiřského husky. Zjistila, že se nejedná o její fenku, ale i přesto mého psa naložila do auta a odvezla do útulku Klatovy. Tam psa nepřijali s tím, že ho nemůžou přijmout od soukromé osoby a také kvůli tomu, že pes byl nalezen až u Černíkova (mimo okolí Klatov). V útulku zkoušeli  zjistit, zda je pes čipovaný, ale to se jim bohužel nepodařilo. Nálezkyně mého psa musela tudíž odvézt zpátky a předat starostovi obce Černíkova, kde se pes našel. Od starosti již útulek musí psa přijmout. Paní tak udělala a psa starostovi předala. Starosta psa naložil do auta a vezl ho prý do útulku do Klatov. Pes mu v autě údajně trhal nějaký hadr či co, tak zastavil na odpočívadle ve Vráži a psa na vodítku vytáhl z auta. V tu chvíli prý šel (nebo jel) kolem nějaký cizí muž a chválil mu pejska. Prý je krásný... Starosta mu řekl, že je sice krásný, ale nemá majitele a proto ho veze do útulku. Na to mu muž odpověděl, že si ho vezme, že se u něj bude mít stoprocentně lépe než v útulku. A milý starosta mu mého psa věnoval bez toho, aniž by si na něj vzal nějaký údaje: kontakt, jméno, místo, kam ho veze, prostě NIC! Když jsem se ptala, jak muž vypadal, kolik mu přibližně bylo let, jaké měl auto či barvu auta, tak řekl, že nic neví! Byl rád, že se ho zbavil a tím to pro něj skončilo. Mně do telefonu řekl, že pes byl pro něj přítěž, proto byl rád, když si ho cizí muž vzal. Údajně působil věrohodně...  Je zajímavé, že muž působil věrohodně, ale přitom starosta vlastně ani neví, jak vypadal. Divné, prapodivné! Muž prý odjel se psem směr Klatovy a nikdo neví, jak daleko jel a kde teď právě je. Otázkou je, zda pan starosta  Jaroslav Šlachta nelže a zda se sám psa nezbavil úplně jiným způsobem a nebo tímto úkolem pověřil někoho jiného. Podala jsem na něj trestní oznámení. Nemůžu pochopit, jak člověk v jeho postavení případ nalezeného psa vyřešil.

Já už teď jen doufám, že svého psa ještě někdy uvidím… Nejhorší je pocit, když nevím, kde teď Sivík je, jak se má, co se s ním stalo.  Stále doufám, že je zdravý a živý, nechci si připouštět to, že mu mohl někdo ublížit.

V den, kdy se dostal do rukou pana starosty Jaroslava Šlachty, mu bylo právě 9 let, snad se mu to nestalo osudným.  Doufám, že nedostal svůj poslední „dárek“ k narozeninám.

Doufám stále v to, že pan starosta mluví pravdu (i když jeho jednání nikdy v životě nepochopím a myslím, že nejsem sama), a proto bych chtěla, aby se tento příběh dostal co nejvíce mezi lidi a společnými silami bychom Siwashe mohli najít.

Nálezci nabízím finanční odměnu!

Pro bližší informace mě můžete kdykoliv kontaktovat.

                           Marika Schmidtová

                           Lidická 141

                           34543 Koloveč

tel. : 728 126 018


Vanda Ročková
Aktualizováno: 19.1.2010 10:02:05
Napsáno: 19.1.2010 09:50:35

Forum.

Vložit príspěvěk

19.1.2010

Markéta

Teda tak to je opravdu smutná situace.. Soucítím s vámi. A fakt nechápu, jak může starosta(!) předat psa, který není jeho, úplně cizí osobě, bez nějakých dokladů, smlouvy nebo nečeho takového! Doufám, že se pejsek najde, a i přesto, že jsem ještě nikdy neměla příležitost psa vlastnit, tak vás chápu. Je to jako když se ztratí blízký přítel..

22.1.2010

Radka

Držím palce, aby se pejsek našel. Pan starosta udělal strašnou věc, nemůžu to vůbec pochopit. Zkuste dát inzerát buď do místních reg. novin nebo i do Blesku apod. Vím o jednom případu, kdy beznadějně hledali lidé v Praze ztraceného jezevčíka a díky novinám byl nalezen až na Slapech. Internet nemá každý, ale noviny mají větší informač.zásah. Lidé si všimnou, že je někde nový pes, pejsek bude např. smutný a nebude jíst, bude muset jít k veterináři apod. Moc vám i pejskovi držím palce, musí to být hrozná beznaděj. Zdravím Radka

27.1.2010

Marťa

Držím vám taky pěsti,a kdyzh se nenajde,tak aspon doufam,zhe se ma fajn...

31.1.2010

Milada

Tohle je moc smutná situace, sama jsem zažila také velice nehezkou pátrací akci po mém pejskovi, naštěstí úspěšně i když si hafan nese vážné zdravotní následky dodnes. Doufám, že ten váš se najde. S tím trestním oznámením je to moc a moc vhodné, protože člověk jeho postavení by měl jít příkladem. To, že vezete porsche nalezené u meze kamsi do bazaru, cestou potkáte dva kluky: "Jé, to je hezké auto!" - a dojde na to: "My si ho vezmeme.." a vy mu ho dáte. To je nepředstavitelné! Myslím, že to nebude v pořádku ani z právního hlediska. Měl útulku odevzdat nalezeného psa, místo toho ho (zřejmě, hypopeticky) DAL CIZÍMU ČLOVĚKU JEN TAK OD CESTY. Tohle správné ani normální není. Moc vám přeji, aby se pes našel. Otřepaná fráze od jedné staré báby asi moc nepomůže, ale věřte, že pak si na všechny lidi vzpomenete, ať to dopadne jakkoliv - doufám, že DOBŘE! K tomu mému případu. Jednou se mi zaběhla münsterlanďačka, z doslechu vím, že ji našel jakýsi pán cca 30km od našeho bydliště v dobrém zdravotním stavu. Vyvěsil inzeráty "Našel se pes - voříšek" /neměl o existenci malého münsterlandského ohaře ani tušení/, dal tam fotku a letáčky vyvěsil. Přihlásil se pán, ke kterému prý byla fenka moc přátelská /miluje všechny lidi, na cvičáku se tulila k figurantovi který dělal s NO zadržení na 200m/ a ten nálezce mu ji dal. No a co, že to byl Vietnamec, teď nemám žádné předsudky...Moje Abagail měla být použitá na maso, v poslední chvíli utekla a přes další dva lidi jsem ji našla. Teď mi dřímá u nohou a na krku má několik obrovských jizev. Moc, moc vám přeju aby se pes našel. Pes totiž není zvíře, ale přítel a když ztratíme přítele, moc to bolí.

14.3.2010

miliss

Velmi smutný příběh.Moc vám přeji aby se pes našel

18.4.2010

Petr Fleischmann

Majitel 3 psů plemene sibiřský huski-feny se odstěhoval z naší obce a nechal je ve výběhu u domu, o který přišel v exekuci. O psy se nemůže postarat. Po tel.domluvě pověřil písemně obec, aby našla pro psy nového majitele, či je dala do útulku. 2 jsou s P.P., jedna bez P.P. - věk 8,9 a 15 let. Nechal zde i tréninkový vozík, sáňky, postroje - vše bychom zdarma předali novému majiteli psů. Dle veterinářky jsou v dobrém zdravotním stavu. Kdyby se objevil zájemce, který by se o ně dokázal postarat, může zavolat na : 724124597 - starosta obce Šumavské Hoštice Petr Fleischmann.

29.12.2011

Dáda

JA SI MISLIM ŽE KDYŽ SI TAKLE VEZMU PSA TA JSEM NA NEJ OPATRNÁ A LHIDAM SI HO A KDYŽ JESTE NE U MÝ POSLOUCHAT TAK HO NEPOUŠTET MIJSME DOSTALI PŘED DVOUMA ROKAMA A TAKI SJMEHO NEPOUŠTELI AŽ TEPRVE KDZYZŽ SE NA UČIL POSLOUCHAT TAK JSME HO PUSTILI POPRVE ALE TET HO POUSTIME SKORO POŘAD ALE S RODIČI

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz